Pozew do trybunału skarbowego dla starszych ziemskich ruskich

Stefan Humiecki wojewoda podolski pozywa do trybunału skarbowego radomskiego Nosona Bekalowicza [Nosona Becalowicza] żółkiewskiego, Marko Rabinowicza pisarza żydowskiego [wiernika], Abramka żółkiewskiego, Jakuba Idzkowicza, Jakuba Majorowicza brodzkich, Marko Majorowicza tyśmienickiego, Jankiela Lejbowicza czortkowskiego, Lejbę Idzkowicza buczackiego, starszych ziemskich województwa ruskiego w sprawie niewypłacenia asygnacji skarbowej, wystawionej 30 I 1710 r. we Lwowie przez podskarbiego wielkiego koronnego Jana Jerzego Przebendowskiego, na spłatę której pisarz Żydów województwa ruskiego wystawił asygnacje do Żydów w Skole (650 zł), Śniatyniu (800), Rohatyniu (300), Kołomyi (150) oraz Izraela starszego śniatyńskiego (200), na łączną kwotę 2100 złp.

Zespół: Księgi grodzkie lwowskie (Fond 9)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 527, s. 924-926
Data wytworzenia: 07.04.1732
Miejsce powstania: Radom
Nazwy geograficzne: Brody, Buczacz, Czortków, Kołomyja (Ukraina), Lwów, Radom, Rohatyn, Skole, Tyśmienica, Śniatyń, Żółkiew
Relacja położenia pozwu w aktach grodzkich lwowskich 18 IV 1732. Pozwy złożono  w Żółkwi do rąk Marka Rabinowicza i Nosona Becelowicza.